Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılan ekonomi birfinginin ardından Cumhurbaşkanlığı’ndan açıklama geldi. Açıklamada, “Ekonomide güven ve istikrar muhafaza edilmeli” denildi.

Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ınCumhurbaşkanı Erdoğan’a verdiği brifingle ilgili Cumhurbaşkanlığı’ndan açıklama geldi. Yapılan açıklamada, “Türkiye’de ekonominin temelleri son derece sağlam. Ekonomide güven ve istikrar muhafaza edilmeli. Brifingte faiz ve üretime yönelik hassasiyetler üzerinde duruldu.” denildi.

“HASSASİYETLER ÜZERİNDE DURULDU”

Cumhurbaşkanlığından, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Babacan ve Başçı ile görüşmesinde,Türkiye’de ekonominin temellerinin son derece sağlam olduğu işaret edildiği, güçlü ve dengeli büyüme hedefleri doğrultusunda uygulanmakta olan politikalar ileCumhurbaşkanı Erdoğan’ın faiz ve üretime yönelik hassasiyetleri üzerinde durulduğu” belirtildi.

SÜREÇ YAKINDAN İZLENİYOR

Cumhurbaşkanlığı’ndan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Babacan ve Başçı ile görüşmesinde,Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda mevcut güven ve istikrar ortamının titizlikle muhafaza edilmesi gerektiğinin altı çizilerek, tüm ekonomik birimler tarafından, sürecin yakından izlendiği, gerekli tedbirlerin alınmakta olduğu ifade edildi.