Ak Parti Aliağa İlçe Teşkilatı’nın 20 Aralık’ta yaptığı olağan üstü kongre sonrası Ekonomiden sorumlu başkan yardımcılığı görevine gelen ve geldikten sonra ‘ Bölgede sıkılmadık el bırakmayacağım’ sloganıyla yola çıkan Aydın Şimşek iki ayı aşkın süredir, çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Bölgede gezmedik yer bırakmayacağını belirten Şimşek, basına ve sosyal medyaya yansıyan haberleriyle bu amacına ulaşmada bir hayli yol kat etmiş gibi görünüyor. Günde 300 km yol kat eden ve yaklaşık 500 kişiyle buluşarak, Türkiye’de eşi benzeri görülmemiş bir çalışma sürdüren Şimşek, çalışmalarıma sabah 8’de başlayıp, gece 12’de sonlandırdığını belirtiyor. Vatandaşlarımızın uyumadıklarını bilsem 24 saat çalışacağım diyor.

Gittiği mahalle ve ilçelerde ilgiyle karşılanan Şimşek, “tek amacım aldığım bu görevi laiki ile yerine getirmektir. Vatandaşlarım bu çalışmalarımı milletvekili aday adayı olarak değerlendirse de, ben partimiz için çalışıyorum. Zaten aday adayı da değilim. 7 Haziran 2015’te yapılacak olan genel seçimlerde partimin bayrağını bölgemizde ne kadar yukarı çekersem, düşüncesindeyim. Aday adayı arkadaşlarımın da aynı çalışmayı yapmalarını istiyorum. Amaç sadece koltuk ve makam olmamalıdır. İki ayı aşkın süredir bölgedeyim ve son bir haftadır aday adayı arkadaşlarımı gördüm. İlçe başkan yardımcısı olarak arkadaşlarıma seslenmek istiyorum. Hep birlikte çalışalım ve partimizin bayrağını en yükseğe taşıyalım. İnanıyorum ki arkadaşlarımda aynı çalışmayı sürdüreceklerdir.”

Bölge halkıyla aile gibi olduklarını belirten Şimşek: “Bölge halkı bana o kadar alıştı ki, göremeyince arıyorlar ve bu hafta ziyaretimize gelecek misin diyorlar. Artık onlar benim bir ailem oldu. Halkımıza aday adayı olmadığımı söylediğim de, olsun sen bizim gönüllerimizin vekilisin diyorlar. Ben halkımız ve genel merkezimizin vereceği her görevde her zaman öz veriyle çalışırım. Ben hayatta hep şuna inanmışımdır. Hiç bir çalışma boşa çıkmaz,  inandığım doğru tektir. Yeni Türkiye yolunda hep birlikte olma sloganımızı kendime yol olarak çizdim ve amacım bölgemizi tek yürek yapmak bunun ülkemizi de yayılmasını sağlamaktır.”